0944 203 124
emcenter@emcenter.sk
EM center SK

Čo je Oasis EM-1

Účinný produkt na regeneráciu a ozdravenie pôdy a rastlín.

Oasis EM-1 je prípravok vo forme kvapaliny, v ktorej sa pestuje viac ako 80 kmeňov hlavných anabiotických (prospešných) mikroorganizmov, ktoré  skutočne žijú v pôde. Prípravok neobsahuje geneticky modifikované mikroorganizmy. 

Zvláštnosťou prípravku EM je to, že zahŕňa stabilnú asociáciu aeróbnych aj anaeróbnych mikroorganizmov. Všetky, napriek rozdielnym životným podmienkam, spolu existujú v rovnakom prostredí v režime aktívnej výmeny potravinových zdrojov, keď životne dôležité produkty jednej skupiny slúžia ako jedlo pre druhú a zároveň sa akumulujú pozitívne vlastnosti kombinovaných mikroorganizmov. 

Medzi vybrané mikroorganizmy patria fotosyntezne baktérie, dusík-fixujúce baktérie, baktérie mliečneho kvasenia, kvasinky, aktinomycety, fermentujúce huby a ich metabolické produkty. Keď sa tieto mikroorganizmy zavedú do pôdy, aktivujú miestnu saprofytickú mikroflóru, ktorá spracováva organické látky na ľahko prístupnú a ľahko stráviteľnú formu pre rastliny. Zároveň sa produkuje celý rad fyziologicky aktívnych látok - enzýmy, aminokyseliny, vitamíny, biofungicídy atď., ktoré majú priame aj nepriame pozitívne účinky na rast a vývoj rastlín a tiež vykonávajú celé spektrum funkcií na ochranu rastlín pred chorobami a zlepšenie pôdy. 

Pretože väčšina zeme je „chorá“,  prevažuje v nej patogénne „vodcovstvo“. Keď sa prípravok Oasis EM-1 aplikuje do pôdy, radikálne ovplyvňuje pôdnu biocenózu a potláča patogénnu mikroflóru. Výsledkom je, že väčšina mikroorganizmov je naladená na regeneráciu (obnovu) a produktívna sila je daná celej pôde( pôda je „ošetrená“).

Takáto pôda sa v priebehu 3–5 rokov takmer úplne obnoví a docieli sa najvyššia prírodná plodnosť bez použitia chemických hnojív a pesticídov.

 Pri minimálnych cenových a fyzických nákladoch z týchto pôd bude možné získať najvyššie možné výnosy tej najvyššej kvality! 

Výhody prípravku OASIS EM-1

• Poskytuje prirodzenú vodnú a vzdušnú priepustnosť úrodnej pôdnej vrstvy do hĺbky 60 - 80 cm. 

• Niekoľkokrát zrýchľuje proces tvorby humusu (po troch rokoch aplikácie prípravku EM sa hrúbka vrstvy obsahujúcej humus zvyšuje o 2 - 3-krát a organické látky sa premenia na EM kompost za 2-3 týždne!). 

• Zvyšuje teplotu pôdy o 2–5 ° С, čo urýchľuje tvorbu koreňov, klíčenie, kvitnutie a rodenie plodín (úroda nastáva o 10–15 dní skôr). 

• Pomáha zvyšovať produktivitu, zvyšuje úrodnosť o 30 až 100 %. V prípade kvetinových plodín sa výrazne zvyšuje počet stopiek a veľkosť kvetov. 

• Zlepšuje ukazovatele chuti a kvality ovocia, zlepšuje celkovú kvalitu vypestovaných produktov.

• Pomáha redukovať obsah dusičnanov v zelenine a ovocí . 

• Výrazne zvyšuje odolnosť rastlín voči chorobám a škodcom, ako aj proti nepriaznivým environmentálnym faktorom, najmä suchu a mrazu (výskyt plesňových a bakteriálnych chorôb sa znižuje o 50 - 60%.) 

• Umožňuje pestovať rovnakú plodinu na jednom mieste aj niekoľko sezón, v rade bez zmeny pôdy (to platí najmä pre skleníky). 

• Pomáha pestovať zdravé a ekologické poľnohospodárske výrobky a kvety s dlhším obdobím skladovania .

 • Umožňuje získať konkurencieschopné výrobky s vyššou kvalitou . 

Charakteristickým znakom prípravku Oasis EM-1 odlišujúcim sa od ostatných mikrobiologických prípravkov je jeho viaczložková povaha -  univerzálnosť aplikácie a veľká účinnosť.

Prípravok OASIS EM-1 je certifikovaný ako mikrobiologické hnojivo, avšak pozitívne účinky jeho použitia v rôznych oblastiach ľudskej činnosti (kvôli neškodnosti tohto produktu) sú už známe: v rastlinnej výrobe, chove hospodárskych zvierat, pri spracovaní priemyselného a domového odpadu, ale aj v každodennom živote. 

Oasis EM-1 je vysoko účinný prípravok, ktorý sa riedi vodou vo veľkom pomere, napr. z 1 litra OASIS EM-1 môžete vytvoriť až 1000 l roztoku.
Jeho veľkou výhodou je univerzálnosť - rovnaký prípravok môžete používať na polievanie, ošetrenie rastlín, na kompostovanie a vo všetkých štádiach pestovania plodín.

 

Dôležité! 

• Po otvorení fľaše môže do nej vniknúť vzduch a na povrchu prípravku EM sa môže objaviť pleseň. Kvasinky však nepriaznivo neovplyvňujú kvalitu prípravku. 

• Počas dlhodobého skladovania sa môže na dne nádoby EM objaviť sediment. Toto je normálny jav. Dôležité je, aby sa neobjavil zápach hniloby, v tomto prípade nie je prípravok vhodný na použitie! 

• Pri skladovaní prípravku  približne rok sa stratí až 80% EM, čo znamená, že účinok takéhoto prípravku sa výrazne zníži! Preto je lepšie neodkladať prípravok  na dlhú dobu. Mikroorganizmy by mali fungovať na mieste a nie „spať“ vo fľaši! 

• Prípravok  pred riedením pretrepte! 

• Je lepšie nepoužiť pripravený roztok EM okamžite, ale nechať ho niekoľko hodín, aby sa prispôsobil novým podmienkam. 

• Nevystavujte EM roztok priamemu slnečnému žiareniu! 

• Najvyššia účinnosť sa dosiahne pri použití EM roztoku v deň prípravy. 

Doprava ZDARMA!
13,70 €

Zloženie

Baktérie mliečneho kvasenia

Tvoria sa zo sacharidov kyseliny mliečnej, čo je prirodzené antibiotikum pre rastliny. Podieľa sa aj na procese rozkladu organických zvyškov, pomáha znižovať počet háďatiek v dôsledku potlačenia aktivity patogénnych baktérií (Fusarium) v pôde.

Baktérie fixujúce dusík

Konvertujú dusík na formu vhodnú pre rastliny, ktoré absorbujú molekulárny dusík zo vzduchu. Rastliny slúžia ako zdroj živín pre tieto baktérie, dodávajú im produkty metabolizmu sacharidov, ako aj minerálnych solí. Priaznivo ovplyvňujú stav zariadenia ako celku.

 

Kvasinky (Saccharomycetes, vrátane Torulopsis Curunga)

Ovplyvňujú imunitu rastlín, pretože produkujú látky, ktoré zabraňujú vzniku chorôb.

 

Fotosyntézne baktérie 

Dostávajú všetko, čo potrebujú pre svoj život, zo škodlivých plynov, napríklad zo sírovodíka a rôznych organických odpadov. Pre rozvoj potrebujú teplo, ktoré berú z pôdy, rovnako ako slnečné svetlo. Ich prítomnosť v živnom substráte prispieva k regeneračným procesom v rastlinných tkanivách.